Masła do ciała wybieraj starannie!

Nawilżona i przyjemna w dotyku skóra znacząco podnosi nasze poczucie własnej atrakcyjności. Aby jednak skóra była miękka, należałoby odpowiednio się o nią zatroszczyć. Przede wszystkim dobrze byłoby starannie ją oczyszczać. Nie wolno zapomnieć również o codziennym nawilżaniu naszej skóry. W tym celu możemy stosować różnego rodzaju balsamy. Jeśli chcemy jednak dogłębniej nawilżyć skórę, zdecydowanie lepszą opcją będzie masło do ciała.

Jakie masło nawilżające wybrać?

Drogeryjne półki uginają się od różnego rodzaju maseł do ciała. Nie brakuje maseł do skóry suchej jak i do skóry normalnej. Należałoby wspomnieć również o masłach do skóry, która nadmiernie się przetłuszcza. Przy wyborze masła do ciała powinniśmy wziąć pod uwagę rodzaj posiadanej przez nas skóry. Jest to bez wątpienia najważniejsze kryterium. Jeżeli nasza skóra jest sucha, postawmy na masło, w którego składzie znajdziemy liczne oleje roślinne. Godny polecenia jest chociażby olej arganowy, ale nie zapominajmy również o oleju ze słonecznika czy o oleju ze słodkich migdałów. Z całą pewnością w masłach poszukujmy również masła kakaowego oraz masła murumuru. Jeśli nasza skóra ma skłonności do przetłuszczania się, zdecydujmy się na zakup masła, w którego składzie znajdziemy chociażby dobroczynny ekstrakt z mydlnicy lekarskiej czy pokrzywy zwyczajnej. Ważna jest również konsystencja masła. Jeśli nasza skóra nadmiernie się przetłuszcza, konsystencja masła powinna być lekka, nieobciążająca jej. Jeśli jednak borykamy się z nadmiernym przesuszeniem skóry, warto sięgać o masła nawilżające o treściwej konsystencji. Stworzą one na skórze delikatny film ochronny.

Jak sprawić, by masło do ciała działało efektywnie?

Jeżeli zależy nam na tym, aby masło do ciała przyniosło oczekiwane przez nas rezultaty, koniecznie musimy zainteresować się jego systematycznym stosowaniem. Jeżeli będziemy używać kosmetyku nieregularnie, efekty o jakich marzymy nie będą miały szansy się pojawić. Ważne jest także i to, aby kosmetyk aplikować zawsze na jak najstaranniej oczyszczoną skórę całego ciała. W przeciwnym razie składniki aktywne zawarte w wybranym przez nas maśle pielęgnacyjnym nie będą miały szansy się wchłonąć. Masła do ciała najlepiej jest więc aplikować po kąpieli lub prysznicu. Wówczas skóra lepiej chłonie cenne substancje aktywne zawarte w kosmetyku. Dobrze byłoby również co jakiś czas wykonać peeling skóry, który także dobrze wpłynie na efektywność stosowanych przez nas kosmetyków. Uzbrójmy się również w cierpliwość, bo efekty stosowania masła nie pojawią się od razu.

zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com