Lepsze nawilżenie z masłem do ciała

W przypadku suchej, zaczerwienionej skóry zwykły balsam do ciała może nie wystarczyć. Lepszą propozycją, którą coraz częściej można szybciej zauważyć na półkach sklepowych, ze względu na ciekawe opakowania, jest masło do ciała (https://hagi.com.pl/pl/sklep/cialo/maslo-do-ciala-z-ekstraktem-z-bursztynu-i-olejem-z-baobabu/). Pakuje się je w podręczne słoiczki, nierzadko są one szklane, co czyni z nich kosmetyki bardziej przydatne, ekologiczne. Kupując je, można szybciej dokonać wszelkich procesów pielęgnacyjnych, masło lepiej rozprowadza się po ciele, nie klei się, nie brudzi obrania. Zastosowano tutaj naturalne olejki z roślin, są one pożyteczne dla skóry, jak również przyjemnie i długo pachną. Można tego kosmetyku nawilżającego użyć po każdej kąpieli czy prysznicu, nie tylko w domu, ale także poza nim, jest to zasługa dobrego opakowania tego wyrobu.

Moc witamin w jednym kosmetyku

Twarda woda i źle dobrany żel pod prysznic czy mydło z SLS-em sprawiają, że skóra po myciu nie może odzyskać równowagi. Zastosowanie dobrego gatunkowo, zawierającego naturalne składniki preparatu załagodzi taki problem. Masło do ciała to innowacyjny wyrób, z wieloma witaminami, głównie z witaminą C i E, które odpowiadają za prawidłowe nawilżenie i ochronę skóry. W przeciwieństwie do balsamu takie aktywne składniki głębiej wchodzą w skórę, dzięki temu jej regeneracja jest kompletna i bardziej zauważalna. Obecność składników pochodzenia naturalnego to szansa na pielęgnację bez podrażnień. Skład jest znacznie krótszy od typowych nawilżających artykułów, przez co można liczyć na to, że nawilżenie utrzyma się na dłużej, nawet cały dzień, gdy nie będzie skóra narażona na kilka negatywnych czynników. Wiele naturalnych, ekologicznych marek decyduje się na produkcję tych wyrobów, dlatego ich znalezienie w wartościowych sklepach nie będzie skomplikowane.

Jakie składniki są zauważalne?

Masło Shea, masło kakaowe, ekstrakty z borówki, maliny czy mango to tylko niektóre ważne w pielęgnacji skóry składniki, które można zauważyć w nawilżających do ciała preparatach. Masło do ciała ma największą ilość aktywnych składników, nie trzeba dużej ilości tego przyjemnego w dotyku wyrobu, żeby móc zapanować nad przesuszeniem skóry czy innymi skórnymi problemami powstałymi w przypadku nieprawidłowej pielęgnacji. Takie złe nawyki pielęgnacyjne są groźne, w przypadku wieloletnich zaniedbań skóra będzie nie tylko źle się prezentowała, może również poważnie zachorować. Z całej oferty drogeryjnej koniecznie trzeba brać pod uwagę tylko naturalne masła, gdzie duża jest ilość ekstraktów roślinnych i owocowych, bez konserwantów i barwników.

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com